Iedereen verdient een veilige werkplek
De sociale partners in de Vleessector en de Vleeswarenindustrie hechten grote waarde aan veilig en gezond werken. Een... lees meer »
De sociale partners in de Vleessector en de Vleeswarenindustrie hechten grote waarde aan veilig en gezond werken. Een... lees meer »
Op dinsdagmiddag 27 januari 2026 vindt er een bijzondere Arbomiddag plaats voor professionals uit de Vlees- en... lees meer »
Werkgevers- en werknemersorganisaties maken samen met het bestuur van VLEP ieder jaar afspraken over de... lees meer »
Inspectie SZW (de voormalige Arbeidsinspectie) meldt in haar jaarplan dat het thema ‘Gevaarlijke stoffen’ in 2021 één van haar speerpunten is bij inspecties in bedrijven.
Werknemers in de vlees en vleeswarensector kunnen in aanraking komen met aroma’s, kruiden(mixen), koelstoffen, accuzuren en -gassen, schoonmaakmiddelen, kooldioxide (bij droogijs) en koolmonoxide (bij het roken van producten). En medewerkers van de technische dienst kunnen worden blootgesteld aan chemische hulpmiddelen en lasrook.
Om na te gaan of de aanpak van gevaarlijke stoffen aan de wettelijke eisen voldoet, ga dan naar de digitale zelfinspectietool Gevaarlijke stoffen. Dan kijkt u als het ware door de ogen van een arbeidsinspecteur naar uw bedrijf. Na het invullen ziet u welke zaken u op orde heeft en wat u nog kunt verbeteren.
Voor een praktische aanpak van de verbeterpunten kunt u terecht bij de vernieuwde richtlijnen en goede praktijken rond gevaarlijke stoffen in de arbocatalogus op www.vleeswerkt.nl en www.vleeswarenwerkt.nl.