Iedereen verdient een veilige werkplek
De sociale partners in de Vleessector en de Vleeswarenindustrie hechten grote waarde aan veilig en gezond werken. Een... lees meer »
De sociale partners in de Vleessector en de Vleeswarenindustrie hechten grote waarde aan veilig en gezond werken. Een... lees meer »
Op dinsdagmiddag 27 januari 2026 vindt er een bijzondere Arbomiddag plaats voor professionals uit de Vlees- en... lees meer »
Werkgevers- en werknemersorganisaties maken samen met het bestuur van VLEP ieder jaar afspraken over de... lees meer »
Het Jaarplan 2023 van de Nederlandse Arbeidsinspectie is onlangs gepubliceerd met daarin haar speerpunten voor volgend jaar. Daarnaast zijn er nog specifieke aandachtspunten voor inspecties in de sector Vlees en Vleeswaren te melden. Op het gebied van arbeidsomstandigheden komt dit beeld naar voren:
Tenslotte wil men doorgaan met de periodieke overleggen met beide sectoren. Het voornemen van de Nederlandse Arbeidsinspectie is om komend voorjaar van gedachten wisselen met de sociale partners en stakeholders uit de Vleessector en Vleeswarenindustrie. Het doel van dit overleg zal zijn om wederzijdse ervaringen uit te wisselen, het bespreken van knelpunten en gezamenlijk vast te stellen hoe een en ander aan te pakken.
Tip: Kijk voor de aanpak van de bovengenoemde Arbo-onderwerpen in de Arbocatalogus voor richtlijnen en goede praktijken. Voor de Vleessector klik hier en voor de Vleeswarenindustrie klik hier.