Oproep aan bedrijven die personeel uitlenen en inlenen: bereid je voor op wet Wtta
In de uitleenmarkt komen nog te vaak misstanden voor. Daarom komt er een nieuwe wet: de Wet toelating... lees meer »
In de uitleenmarkt komen nog te vaak misstanden voor. Daarom komt er een nieuwe wet: de Wet toelating... lees meer »
De maximale onbelaste reiskostenvergoeding wordt met terugwerkende kracht voor heel 2026 verhoogd van € 0,23 naar € 0,25... lees meer »
Pensioenfonds VLEP krijgt een nieuwe pensioenregeling. Deze nieuwe regeling gaat van start op 1 januari 2027.... lees meer »
Vanaf augustus 2015 heeft de ILT zich gefocust op bedrijven uit de levensmiddelenindustrie. In een eerder nieuwsbericht hebben wij u daar al op geattendeerd.
Inmiddels heeft de ILT ruim 400 bedrijven bezocht en grofweg 70% van deze bedrijven voldoet volgens de ILT niet aan de huidige wet- en regelgeving. Daarbij stelt de ILT vast dat zowel grote als kleine spelers asbest uitsluitend associëren met daken en gebouwen terwijl asbest risico's ook veel in installaties voor foodprocessing voorkomen.
Helaas verstrekt de ILT slechts algemene informatie over hun inspecties in de levensmiddelenindustrie. Duiding over type overtreding, bedrijven en installaties is tot op heden niet beschikbaar. Voor de brief van ILT met hun bevindingen klikt u hier.
Het asbestverwijderingsbesluit
Het asbestverwijderingsbesluit verplicht bedrijven om een inventarisatierapport op te stellen bij onderhoud, renovatie dan wel verwijdering van bestaande procesinstallaties. Dit is volgens ILT veelvuldig nagelaten.
Arbocatalogus
In de arbocatalogus vind u bij de richtlijn bedrijfsruimte enkele eisen voor asbestbeheersing in de sector.