Oproep aan bedrijven die personeel uitlenen en inlenen: bereid je voor op wet Wtta
In de uitleenmarkt komen nog te vaak misstanden voor. Daarom komt er een nieuwe wet: de Wet toelating... lees meer »
In de uitleenmarkt komen nog te vaak misstanden voor. Daarom komt er een nieuwe wet: de Wet toelating... lees meer »
De maximale onbelaste reiskostenvergoeding wordt met terugwerkende kracht voor heel 2026 verhoogd van € 0,23 naar € 0,25... lees meer »
Pensioenfonds VLEP krijgt een nieuwe pensioenregeling. Deze nieuwe regeling gaat van start op 1 januari 2027.... lees meer »
Vanaf 1 maart start de Inspectie SZW met zogenaamde systeeminspecties in de vleesverwerkende industrie en bij slachterijen. Voor deze inspecties worden 40 bedrijven geselecteerd.
Hoe gaat dat in zijn werk?
Inspecteurs van de Inspectie SZW benaderen deze bedrijven telefonisch met het verzoek om informatie op te sturen. Het gaat hierbij onder andere om de risico- inventarisatie en -evaluatie, het plan van aanpak,
het basiscontract met een arbodienst, de ongevallenregistratie en gegevens over uitzendbureaus. Nadat de inspecteur de informatie heeft beoordeeld vindt een inspectie op locatie plaats.
Tijdens deze inspectie controleert de inspecteur of er op een eerlijke, gezonde en veilige manier wordt gewerkt. De Inspecteur kijkt tijdens de inspectie naar meerdere onderwerpen, waaronder:
Naast deze systeeminspecties voert de Inspectie SZW ook inspecties uit naar aanleiding van klachten/meldingen en ongevallen. Deze activiteiten vallen onder de “standaard” werkzaamheden van de Inspectie SZW in haar rol als toezichthouder.
Meer informatie over de Inspectie SZW is te vinden op: www.inspectieszw.nl/sectoren/vleesverwerkende-industrie. of op www.postedworkers.nl ; hier staat meer informatie over de WagwEU en het werken met buitenlandse bedrijven en zelfstandigen.