Oproep aan bedrijven die personeel uitlenen en inlenen: bereid je voor op wet Wtta
In de uitleenmarkt komen nog te vaak misstanden voor. Daarom komt er een nieuwe wet: de Wet toelating... lees meer »
In de uitleenmarkt komen nog te vaak misstanden voor. Daarom komt er een nieuwe wet: de Wet toelating... lees meer »
De maximale onbelaste reiskostenvergoeding wordt met terugwerkende kracht voor heel 2026 verhoogd van € 0,23 naar € 0,25... lees meer »
Pensioenfonds VLEP krijgt een nieuwe pensioenregeling. Deze nieuwe regeling gaat van start op 1 januari 2027.... lees meer »
De afgelopen periode heeft de Nederlandse Arbeidsinspectie een substantieel aantal Vlees- en Vleeswarenbedrijven bezocht en inspecties uitgevoerd. Uit de analyse van de geconstateerde overtredingen bleken de meeste overtredingen samen te hangen met het onderwerp ‘Machines en arbeidsmiddelen’.
Arbeidsinspecteurs meldden de volgende tekortkomingen:
• Het ontbreken van afscherming bij snijdende of bewegende delen van machines, bv bij lintzagen, cirkelzagen en onthuidmachines.
• Gebruik van machines die niet of niet tijdig gekeurd waren.
• Het ontbreken van een schoprand van 10 cm bij bordessen.
• Onjuiste persoonlijke beschermingsmiddelen bij mesgebruik.
Informatie en voorschriften over de bovenstaande onderwerpen zijn te vinden in de Arbocatalogus Vlees.