Iedereen verdient een veilige werkplek
De sociale partners in de Vleessector en de Vleeswarenindustrie hechten grote waarde aan veilig en gezond werken. Een... lees meer »
De sociale partners in de Vleessector en de Vleeswarenindustrie hechten grote waarde aan veilig en gezond werken. Een... lees meer »
Op dinsdagmiddag 27 januari 2026 vindt er een bijzondere Arbomiddag plaats voor professionals uit de Vlees- en... lees meer »
Werkgevers- en werknemersorganisaties maken samen met het bestuur van VLEP ieder jaar afspraken over de... lees meer »
De afgelopen periode heeft de Nederlandse Arbeidsinspectie een substantieel aantal Vlees- en Vleeswarenbedrijven bezocht en inspecties uitgevoerd. Uit de analyse van de geconstateerde overtredingen bleken de meeste overtredingen samen te hangen met het onderwerp ‘Machines en arbeidsmiddelen’.
Arbeidsinspecteurs meldden de volgende tekortkomingen:
• Het ontbreken van afscherming bij snijdende of bewegende delen van machines, bv bij lintzagen, cirkelzagen en onthuidmachines.
• Gebruik van machines die niet of niet tijdig gekeurd waren.
• Het ontbreken van een schoprand van 10 cm bij bordessen.
• Onjuiste persoonlijke beschermingsmiddelen bij mesgebruik.
Informatie en voorschriften over de bovenstaande onderwerpen zijn te vinden in de Arbocatalogus Vlees.