Oproep aan bedrijven die personeel uitlenen en inlenen: bereid je voor op wet Wtta
In de uitleenmarkt komen nog te vaak misstanden voor. Daarom komt er een nieuwe wet: de Wet toelating... lees meer »
In de uitleenmarkt komen nog te vaak misstanden voor. Daarom komt er een nieuwe wet: de Wet toelating... lees meer »
De maximale onbelaste reiskostenvergoeding wordt met terugwerkende kracht voor heel 2026 verhoogd van € 0,23 naar € 0,25... lees meer »
Pensioenfonds VLEP krijgt een nieuwe pensioenregeling. Deze nieuwe regeling gaat van start op 1 januari 2027.... lees meer »
De vakbonden FNV en CNV hebben besloten om met onmiddellijke ingang uit de Stichting Normering Arbeid (SNA) te stappen. De SNA beheert het register www.normeringarbeid.nl en ziet o.a. toe op de controle van uitzendbureaus.
De sociale partners werken sinds 2006 gezamenlijk via de Stichting Normering Arbeid aan zelfregulering voor ordening in de uitzendbranche. Het belang van zelfregulering in een publieke-private samenwerking voor een eerlijke ordening weegt voor de ondernemersorganisaties zwaar. Daarom zullen partijen ook zonder vakbonden verder gaan op de ingeslagen weg van zelfregulering.
In het kader van het verder versterken van het SNA-keurmerk is, in samenwerking met sociale partners, hard gewerkt om cruciale elementen uit de cao Vleessector uit te werken in normbepalingen voor het SNA-keurmerk. Met ingang van 1 juli 2015 zijn de cao-bepalingen Vleessector aan de NEN 4400-1 toegevoegd. Deze regeling blijft van toepassing. Opdrachtgevers in de vleessector mogen enkel werken met SNA gecertificeerde opdrachtnemers.
Opdrachtnemers die gecertificeerd zijn voor de NEN 4400 staan ingeschreven in het SNA-register. Dit register wordt dagelijks bijgewerkt. U kunt het register raadplegen op www.normeringarbeid.nl