Oproep aan bedrijven die personeel uitlenen en inlenen: bereid je voor op wet Wtta
In de uitleenmarkt komen nog te vaak misstanden voor. Daarom komt er een nieuwe wet: de Wet toelating... lees meer »
In de uitleenmarkt komen nog te vaak misstanden voor. Daarom komt er een nieuwe wet: de Wet toelating... lees meer »
De maximale onbelaste reiskostenvergoeding wordt met terugwerkende kracht voor heel 2026 verhoogd van € 0,23 naar € 0,25... lees meer »
Pensioenfonds VLEP krijgt een nieuwe pensioenregeling. Deze nieuwe regeling gaat van start op 1 januari 2027.... lees meer »
Een cutter kan ernstige snijwonden veroorzaken aan vingers, handen en armen, benen en voeten. Met name bij het verhelpen van blokkades, schoonmaken en het plaatsen en verwijderen van cuttermessen. Daarom zijn er in de Arbocatalogus Vlees en de Arbocatalogus Vleeswaren voorschriften opgenomen over het veilig werken met een cutter.
Zo moet de cutter beschikken over een messenkap die het mes tijdig tot stilstand brengt als de kap wordt geopend. Ook moet er afscherming zijn om beknelling te voorkomen bij het draaien van de kom.
Zie voor meer voorschriften de richtlijn Cutter in de Arbocatalogus Vlees/ Vleeswaren. Daar zijn ook de benodigde veiligheidsvoorzieningen uitgewerkt voor verschillende types cutters.
Verder bevat de richtlijn meerdere organisatorische voorschriften. Bijvoorbeeld: “Alleen daartoe geïnstrueerde medewerkers mogen de cuttermessen verwijderen en plaatsen.”
Tenslotte geeft de richtlijn ook aan hoe blootstelling aan geluid van een cutter wordt verminderd en ook aan stof, als een kruidenmengsel wordt toegevoegd.
Kijk daarom in de richtlijn Cutter en ga na of het gebruik van cutters in het eigen bedrijf verbetering behoeft.