Oproep aan bedrijven die personeel uitlenen en inlenen: bereid je voor op wet Wtta
In de uitleenmarkt komen nog te vaak misstanden voor. Daarom komt er een nieuwe wet: de Wet toelating... lees meer »
In de uitleenmarkt komen nog te vaak misstanden voor. Daarom komt er een nieuwe wet: de Wet toelating... lees meer »
De maximale onbelaste reiskostenvergoeding wordt met terugwerkende kracht voor heel 2026 verhoogd van € 0,23 naar € 0,25... lees meer »
Pensioenfonds VLEP krijgt een nieuwe pensioenregeling. Deze nieuwe regeling gaat van start op 1 januari 2027.... lees meer »
In de nieuwsbrief van deze maand wijst het RIVM op de risico’s bij het werken op hoogte. Vallen van hoogte blijkt al lange tijd één van de belangrijkste oorzaken van letsel op de werkvloer. In Nederland komt ongeveer 25 procent van alle geregistreerde ernstige arbeidsongevallen door vallen van hoogte.
Ook in de Vlees- en Vleeswarenindustrie wordt regelmatig op hoogte gewerkt, met name door medewerkers van de technische dienst en bij werkzaamheden op (beweegbare) bordessen.
De Arbocatalogus Vlees en Vleeswaren bevat richtlijnen over het werken op Bordessen en over andere vormen van Werken op hoogte. Daarin zijn uiteenlopende eisen te vinden die voor alle bedrijven in de sector gelden en die er op gericht zijn het valgevaar weg te nemen of te verminderen. Ga daarom naar de Arbocatalogus en zie of er verbeteringen nodig zijn in het eigen bedrijf.
Interesse in de Nieuwsbrief van het RIVM ‘Samen werken aan Veilig werken’? Meld je aan via info@nieuwsbrief.rivm.nl